Pereõhtu

Leidke perega teile sobiv õhtu igal nädalal, mis on teie PERE aeg.

Hea oleks, kui selleks võiks olla igal nädalal sama päev, nt esmaspäev.

Kui kõik pereliikmed teavad, et esmaspäev on pereõhtu päev, proovivad nad üldjuhul sellele päevale muid tegevusi mitte planeerida.

Pereõhtu on võimalus koos midagi õppida, ühiselt midagi ette võtta ja mängida. Kindlasti võiks siia juurde kuuluda ka väikesed suupisted.

Erinevad teemad, mida pereõhtul arutada on näiteks: loodus, armastus kodus, valikuvabadus, perekonna ühtsus, oma ligimeste armastamine, ausus, lahkus, andestamine, pere ajalugu, muusika, prioriteedid. korra koda, evangeeliumi teemad: üheskoos pühakirjade lugemine, Jeesus võimaldas meeleparanduse,  Jumala laps, Jeesus on minu eeskuju jne.

Mis muudab pereõhtu edukaks?

– Alustage ja lõpetage palvega. See kutsub Vaimu, tugevdab armastust ja õpetab perele, kuidas palvetada.

– Õppige pühakirjadest ja viimse-aja prohvetite sõnadest, et aidata oma perekonnal evangeeliumi järgi elada.

– Kasutage muusikat, nt kirikulaule Algühingu laule selleks, et luua armastust, rahu ja rõõmu täis atmosfäär. Vaata ka ingliskeelset muusikalehte.

– Muutke asi lõbusaks mängides mänge, etendades pühakirjalugusid ja valmistades suupisteid. Hoidke õhkkond vaba ja armastavana.

– Olge järjepidevad. Esmaspäeva õhtud on Kirikus broneeritud pereõhtu tarvis. Kui see perele ei sobi, siis leidke nädalas mõni teine õhtu.

– Hoidke vaheldusrikkust. Aidake abivajavat naabrit, tehke tund looduses või minge perekonnaga jalutama.

Pereõhtu näidiskava leiad Pereõhtu_kava.